עבודה בגיל מבוגר

עבודה בגיל מבוגר הפכה כבר מזמן לאחת ממטרות העל של החברה הישראלית והרצון של אזרחים רבים לשלב אזרחים ותיקים במעגל העבודה ולאפשר להם ליהנות גם משכר וגם מחברה הביא להקמתן של עמותות וגופים רבים אשר מסייעים ועוזרים בכל שלבי התהליך – עד למציאת תעסוקה מתאימה. עבודה בגיל מבוגר מתאפשרת בזכות אותן עמותות וגופים אשר עושים מעל ומעבר כדי להקל על דורשי העבודה. למרות מה שנהוג לחשוב, עבודה בגיל מבוגר, היא בהחלט אפשרות נכונה ומתאימה עבור רבים גם לאחר גיל הפרישה.

עבודה לגמלאים – ניתן לחפש, ולפעמים למצוא במועדוני תעסוקה לגמלאים, הפועלים מספר ימים בשבוע בשעות הבוקר, בקהילה, במפעל, או בבית המלאכה הרלוונטי, ומנוהלים ע"י רכז תעסוקה. מועדוני התעסוקה לגמלאים מהווים מעין "קבלן משנה", הם מקבלים את דורשי העבודה ומציעים להם עבודה – עבודה לגמלאים. המועדונים הללו, מקבלים מגוון של עבודות מקבלני עבודה או ממפעלי תעשייה (החל מעבודות פשוטות ועד עבודות מורכבות יותר הדורשות ידע טכני). כל משרה ניתנת לגמלאי לפי היכולות האישיות שלו וכן, ההתאמה שלו לצורך ביצוע העבודה. בגין עבודה לגמלאים מקבל העובד שכר ונהנה מפעילויות חברתיות נוספות.

אזרחים ותיקים רבים ניצבים בפני קושי במציאת עבודה לאחר שפרשו והקושי הזה לא נעלם מעיניהם של מקבלי ההחלטות בישראל. למרות שגיל היציאה לגמלאות הוא 64 שנים לאישה ו-67 שנים לגבר, אזרחים ותיקים רבים מעוניינים להמשיך לעבוד גם כדי להמשיך בשגרת התעסוקה וגם כדי לשפר את מצבם הכלכלי. אזרחים ותיקים יכולים להשתלב במגוון עבודות רחב ובשעות המתאימות ונוחות להם, לזכות בשכר הולם ולאפשר לעצמם חיים מכובדים בתקופת הפנסיה שלהם.

להרשמה

להיות חלק מעמותת והדרת הכוח השלישי התנדבות,תרומה ושיתוף רעיונות

להרשמה

להיות חלק מעמותת והדרת הכוח השלישי התנדבות,תרומה ושיתוף רעיונות
לחצו כאן

שינוי מדיניות

מרכז פעילות | חקיקה | הסברה

שינוי מדיניות

מרכז פעילות | חקיקה | הסברה
לחצו כאן

תעסוקה לגמלאים לאחר גיל הפרישה – יתרונה אינו נובע אך ורק מהפן הכלכלי, אלא גם מהפן היומיומי: אדם עובד ממשיך בחיי שגרה ובעשייה יומיומית מוכרת לו. מחקרים הוכיחו כי תעסוקה לגמלאים תורמת לבריאות העובדים ולרווחתם האישית ובכך מביאה ערך מוסף לאיכות החיים של העובד ולמעורבותו בחיי החברה והקהילה. העבודה מאפשרת ניצול כישורים וניסיון, מונעת חוסר מעש ובדידות ומעניקה תחושת חיוניות.כמו כן, בתחום הכלכלי העבודה בגיל מבוגר מעניקה הכנסה נוספת, דבר המאפשר יציבות כלכלית. היינו רוצים להאמין שגיל אינו מהווה פרמטר חשוב כקריטריון של מעסיקים בבחירת העובדים שלהם, אך המציאות מצביעה על כך, שבקרב חלק גדול מהמעסיקים אין רמון ועניין בהכשרת עובד מבוגר ובהעסקתו. חוק שוויון ההזדמנויות בעבודה קובע כי על המעסיק חל איסור להפלות עובדים בגלל גילם, בעת קבלה לעבודה, בקביעת תנאי העסקה, באפשרויות קידום בתפקיד וביציאה להכשרה או להשתלמות מקצועית. כדי שאדם מבוגר יוכל להשתלב ביתר קלות במקום עבודה חדש, רצוי שיפנה מלכתחילה למשרה המתאימה לעיסוק ולכישורים שלו. מציאת עבודה מתאימה היא משימה קשה בכל גיל, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר במציאת תעסוקה לגמלאים. חיפוש העבודה, פעמים, מתמשך ולעיתים אף מתיש! המחפשים נתקלים בחוסר התייחסות והיענות מצד מעסיקים ותהליכי הגיוס ארוכים ומייגעים. אלה ועוד, עשויים להוריד את הביטחון העצמי ואת המוטיבציה של מחפש העבודה צעיר ועל אחת כמה וכמה אצל מחפש העבודה המבוגר.

מי אנחנו

עמותת והדרת הכוח השלישי (ע"ר) חרטה על דיגלה את השאיפה לשוויון מלא בין בני אדם  ללא קשר למינם, מוצאם או גילם. הפעילות שלנו מבוססת על אמונה עמוקה כי הזכות להגשמה עצמית – אינה מתבטלת בגיל 60 וגם לא בגיל 70 ויותר . היא ממשיכה להיות זכותם הטבעית של כל בני האדם עד יומם האחרון, כל עוד הם רוצים ויכולים להמשיך לחלום  אסור למנוע מהם ולחסום אותם בדרכם למימוש השאיפות שלהם.

והדרת הכוח השלישי שואפת לצרף לשורותיה תומכים מכל קשת הגילאים ותחומי החיים בכדי להעלות את ההכרה בתופעת הגילנות  ולקדם את המאבק בה, כמשותף לכל אדם בין אם הוא או היא כבר בגיל מבוגר או שואפים להגיע אליו.

תרמו לנו