ג'ו ביידן, מועמד נבחר לנשיאות ארצות הברית, בן 78

ברכות לנשיא הנבחר החדש של ארה"ב, ג'ו ביידן בן ה 78.

אזרחי ארה"ב  לא מכירים את המושג גילנות . הם בחרו בנשיא בן 78,מתוך מטרה שינהיג את העולם החופשי במשך 4 השנים הקרובות, ואם תחזור המסורת לפיה נשיא מכהן מנצח בבחירות לקראת הכהונה השנייה שלו (מסורת אותה שבר הנשיא היוצא דונלד טראמפ)  הוא יסיים את תפקידו בגיל 86.

 

במסגרת התפקיד, יצטרך ביידן להפגין כישורים רבים כדי להצליח ולהוביל, בין היתר: 

כישורי לימוד, שהרי כל יום צצות בעיות מכיוונים שונים ומגוונים, נושאים שאותם יהיה עליו לדעת לעומק לטובת קבלת החלטות נכונה ומושכלת

כישורי קבלת החלטות מהירות – לנשיא אין את הפריבילגיה להתלבט או למשוך את הזמן. עליו לקבל החלטות במהירות על מנת להימנע מארועים דיפלומטים, תקריות ביטחוניות, אסונות לא עלינו ועוד…

היכולת  להפריד את המוץ מן התבן – לדעת לתעדף ולטפל בנושאים דחופים על פני אחרים. עליו יהיה להתמודד עם כמות אינסופית של אינפורמציה, אותה יאלץ לעבד ולהכריע מה ממנה חשוב יותר ומה פחות. 

ראייה היקפית וכוללת: נשיא ארצות הברית צריך במסגרת התפקיד לדאוג לכל נושאי המדינה: בריאות, כלכלה, ביטחון, חינוך ועוד ועוד

בקיאות בתקשורת ובמדיה הדיגטלית – זירת התקשורת סביב נשיא ארה"ב כבר הרבה זמן עברה למדיה החברתית. 

זאת רק רשימה חלקית מאוד מתוך הנושאים שילוו אותו משעות הבוקר המוקדמות ועד לתוך השעות הקטנות של הלילה.

ביידן עבר בהצלחה שני סיבובים של בחירות: הבחירות  הפנימיות  של המפלגה הדמוקרטית והבחירות הארציות שכללו נסיעות לאורכה ולרוחבה של ארצות הברית והגיע להצלחה הגדולה להיבחר לנשיא של הדמוקרטיה הגדולה בעולם. מיותר לציין שבמסגרת ההתמודדות לתפקיד הוא התמודד עם הרבה מאוד מתקפות גילניות מצד המועמד היריב, הנשיא היוצא, דונלד טראמפ. 

אזרחי ארצות הברית בחרו במועמד מבוגר. לתפקיד הכי חשוב בעולם. אז מה יש ללמוד מזה? קודם כל, אולי זה אומר שהגילנות היא תופעה בת חלוף? אם המעצמה הגדולה ביותר בעולם מעמידה בראשה נשיא בן 78 אולי ארגונים קטנים יותר יוכלו להסיק מכך שלמעשה, אין אוכלוסיות כשירות יותר לנהל עם ניסיון וידע כמו שיכולה אוכלוסיית המבוגרים.

מעסיקים שימו לב, זוהי פנייה אישית אליכם!

דבורה שגיא

בלוגרית, אמא, סבתא ורכזת השמה בפרויקט "דרוש ניסיון" מחשבות על הגיל השלישי

כתיבת תגובה