קלנועיות ואפשרויות ניוד לגיל השלישי

קלנועיות 

אחד הנושאים שמטרידים מאד את בני הגיל השלישי היא העצמאות שלהם. רובם עושים כל שניתן כדי לנהל את חייהם באופן עצמאי כדי לא להזדקק לעזרתם של ילדיהם. ברור להם שהילדים עסוקים בחייהם, ברוב המקרים גם להם יש ילדים, נכדים וקריירה לטפח ולכן הם נמנעים מלבקש את עזרתם אלא אם יש החמרה במצבם הבריאותי. כאשר לאנשי הגיל השלישי יש קושי בנושא ניידות, רבים מהם רוכשים את אחד הסוגים של קלנועיות וכך הם מבצעים את הפעולות הנדרשות, כיוון שאין להם אפשרות ללכת ברגל למרחקים ארוכים.

לפני רכישה של קלנועיות כדאי להתייעץ עם קרובי משפחה או עם חברים שרכשו כלי תחבורה זה והם מרוצים מהמהפך שזה עשה בחייהם. אם הם מרוצים מהאופציה שהם רכשו והדבר מאפשר להם עצמאות רבה, אפשר לקדם את תהליך הרכישה. יש כמה וכמה סוגים של קלנועיות כמו גולף, קלנועית ליחיד או לזוג, קלנועית מתקפלת, מזוודה ועוד . לכן ההמלצה היא להתייעץ עם נציגי שירות ובהתאם לצורך של כל לקוח תותאם עבורו הקלנועית המתאימה ביותר מתוך ההיצע הקיים.

קלנועיות המותאמות לנסיעות לחו"ל 

אנשים מבוגרים אשר נוסעים לעיתים תכופות יחסית לחו"ל מעוניינים שכלי תחבורה זה ישרת אותם גם מעבר לים. כאן הם רגילים לנסוע באמצעותו לכל הסידורים הנדרשים ובחו"ל הם ירצו לנסוע באמצעותו מבית המלון למוזיאון או לאטרקציות אחרות שמעניינות אותם בכל עיר. מבחינתם של בני הגיל השלישי קלנועיות הן תחליף לרגליים שלהם ולכן כדאי להם לקנות קלנועית שנסגרת לאופציה של מזוודה וכך בחו"ל הם יתנהלו כמו בישראל.

אפשרות נוספת היא קלנועית מתקפלת, זו אפשרות מושלמת עבור מי שנוסע מעת לעת לבקר את ילדיו או למקום אחר בישראל וכך גם אם הוא נשאר שם כמה ימים, הוא יוכל להתנייד ולא להיות מוגבל כיוון שהקלנועית נותרה ליד הבית.

קלנועית גולף 

בין הרכבים הפופולריים ביותר אפשר למצוא קלנועיות גולף. מדובר בכלים נוחים ביותר לשימוש והם קיימים בכמה דגמים. כמו 1 G , ריידר והדגם האיכותי של וולויט שיש לו יתרונות רבים. יש לרכבים הללו ארגז אחורי לשימוש תדיר וגם סלסלה קדמית. הם מותאמים בדרך כלל לנסיעה נוחה של שני אנשים במושב הקדמי. 

קלנועית וולויט 

דגם מוביל זה הוא בעל יתרונות רבים כמו בולמי זעזועים ומתלים, מצבר בטיב מעולה, שלדת אלומיניום כיסוי חורף, מנורות לד המותאמות לנהיגה בחשיכה. מעבר לכך כל אדם יכול לנהוג ברכב זה גם אם אין ברשותו רישיון נהיגה וזאת בכל מקום ולא רק במרחבים תפעוליים. קל מאד לנהוג ברכב זה ולתמרן במהלך הנהיגה בקלילות רבה. אין בו עבודות תחזוקה למעט אחת לתקופה החלפה של המצבר כאשר הוא מתרוקן. 

לכן אנשים מבוגרים שרוצים להמשיך ולהתנהל באופן עצמאי, בוחרים דגם מתוך מבחר קלנועיות ונהנים מחיים מלאים. 

 

רוני ארז

מנהלת שיווק דיגיטלי ותכנים "והדרת הכוח השלישי" מה ברשת?