לפניכם כמה הרצאות TED בנושאים שונים הנוגעים לגיל השלישי (גילנות, תעסוקה בגיל מבוגר, קוגניציה ועוד). מרצים שונים מדברים על הנושא מזוויות שונות ומעניינות

זה לא הזמן החולף שמקשה על ההזדקנות. זו הגילנות, הדעה הקדומה שמסיטה אותנו נגד האני העתידי שלנו. אשטון אפלווייט קוראת לנו לפרק את האימה להתגייס נגד הגילנות. "הזדקנות היא לא בעיה לתקן או מחלה לריפוי", היא אומרת. "זהו תהליך טבעי, רב-עוצמה, המאחד את כולנו".

בתוך דור נוספו עוד 30 שנה לתוחלת החיים שלנו – והשנים האלה אינן רק הערת שוליים. ג'יין פונדה שואלת איך אנחנו יכולים לדמיין מחדש את השלב החדש של חיינו.

יש אירוניה מאחורי המאמצים האחרונים להאריך את חיי האדם: זה לא פיקניק להיות אדם זקן בחברה מוכוונת צעירים. אנשים מבוגרים עלולים להפוך למבודדים, חסרי עבודה בעלת משמעות ובעלי משאבים כספיים מוגבלים. בשיחה מרתקת זו, ג'ארד דיאמונד בוחן את אופי הטיפול בזקנים בכמה חברות שונות – כמה מהן טובות יותר, וכמה מהן פחות.

קו סיוע של 24 שעות בבריטניה הידוע בשם Samaritans עזר לסופי אנדרוז להיות שורדת ולא קורבן. עכשיו היא "מחזירה" את הטוב כמייסדת "קו כסף" (silver line) קו סיוע התומך באנשים הסובלים מבדידות. בשיחה אישית ורבת עוצמה, היא משתפת אותנו בכך שמעשה ההקשבה הפשוט (ולא מתן העצה עצות) הוא לעתים קרובות הדרך הטובה ביותר לעזור למישהו נזקק.