הכל התחיל בגלל השם...

במהלך השנים האחרונות, פעילות העמותה מרוכזת בעיקר סביב פורטל התעסוקה לבני 60+ "דרוש ניסיון". בבסיס העבודה שלנו קיימת הנחת היסוד כי אוכלוסיית בני ובנות 60+ (בני הגיל השלישי, גיל "הזהב", ה"מבוגרים", ה"וותיקים" ועוד כל מיני שמות תואר שלא תמיד מתיישבים לנו טוב על הלשון או בראש) הינה קבוצה שכוחה והשפעתה לא מוכרת וידועה מספיק. ראשית, לאור התארכות תוחלת החיים, קבוצת הגיל הזו היא קבוצה שהולכת וגדלה. מדי יום מצטרפים אליה עשרות אלפים "מבוגרים" חדשים… שנית, בני ובנות הגיל השלישי עשו דבר או שניים בחייהם. אם זו קריירה, משפחה, לימודים או כל דבר אחר שעיצב במהלך חייהם את אישיותם, ניסיונם, חכמתם.

שתי הנקודות הללו גרמו לנו, בעמותת "והדרת", לתהות, כיצד השם הזה (שנגזר מהביטוי "והדרת פני זקן"), מתיישב עם סדר היום שאנו מנסים להנחיל. כיצד אוכלוסיה עם כל כך הרבה כוח, ידע וניסיון, ממשיכה להיות מיוחסת כאל משהו חלש, עייף ולא יצרני. אנחנו מאמינים בקבוצת הגיל הזו, מאמינים בפוטנציאל האדיר שהיא מגלמת עבור הכלכלה והחברה בישראל. בעקבות תהיות אלה, הגענו למסקנה שכדי להנכיח את הכוח שבגילנו, כדאי קודם כל להציג את עצמנו בצורה אחרת. המשמעות היא, שאנחנו לא קבוצה שיש רק לכבד אותה ולקום לפניה באוטובוס (זה לא מזיק כמובן…), אלא קבוצה שכדאי להיות שותפים בה, להיתמך בה וללמוד ממנה.

ולכן: והדרת – הכוח השלישי.

בשינוי שמנו, אנו מבקשים גם להרחיב את תחומי הפעילות שלנו. פורטל התעסוקה "דרוש ניסיון" ימשיך להיות מופעל על ידינו (בשיתוף המשרד לשוויון חברתי ובסיוע עמותת מטב) ובמקביל, תחל פעילות של שינוי מדיניות, פנייה למקבלי החלטות במאמץ לחולל שינוי תפיסתי ואירגוני. אתר חדש עומד לעלות לאוויר, האתר יהווה מקום מפגש, פלטפורמה שבה נוכל לשתף ולקבל מידע רלוונטי על פעילויות, יוזמות, ארועים ותהליכים שונים המתקיימים אשר נוגעים לנו.

המיתוג החדש:

את התהליך הוביל צוות מתנדבים מקצועי ומסור:

חגי עברון, ארנון ממן, אריק מייזלר, עידו עטיה