לימודי מחשוב בסיסיים למבוגרים

בדור של היום, כל השימוש במחשבים וברשת האינטרנט הוא מאוד פשוט וקל, והוא מיועד לכל מי שרק רוצה להשתמש בו. הוא אינו דורש יכולות טכניות מסוימות ומפותחות במיוחד. אך עדיין, אי אפשר לשכוח שיש אנשים שאת רוב חייהם חיו בלי מחשבים. אותם אנשים יכולים להתקשות בהבנה של איך עובד העולם הממוחשב. כמו כן, יש אנשים שהמגבלה היא רק מחשבתית ואם הם מחליטים לפתוח מחשב וללמוד כיצד להשתמש בו, הם כנאה יצליחו בלי בעיה. המדריך הקרוב ידבר על לימודי מחשוב בסיסיים למבוגרים. כדאי לכם להמשיך לקרוא.

האם מבוגרים צריכים להשתמש במחשבים עם מעבד i7 כדי ללמוד דברים בסיסיים?

מחשבים ניידים i7 הם מחשבים בעלי מעבד חזק שבדרך כלל יהיה מיועד לסטודנטים, לאנשי עסקים, אנשי מקצוע שמרבית העבודה שלהם מתבצעת במחשב נייד ולפעמים גם לגיימרים. כשאדם מבוגר רוצה ללמוד דברים בסיסיים במחשב, הוא לא מחויב להשתמש במחשב מסוג כזה. הוא יכול להשתמש במחשב נייח או מחשבים בעלי מעבד i5. אם בכל זאת משתמשים במעבד i7, האדם יכול לצפות לביצועים מהירים מאוד.

מה הבסיס בלימוד מחשוב למבוגרים?

בלימודי מחשב בסיסיים למבוגרים, הם ילמדו את כל מה שדרוש בשביל להכיר את כל היישומים של המחשב הביתי, איך לשלוט בהם ואיך להשתמש במחשב ביום יום. הם ילמדו את מערכת ההפעלה של  Windows, את התוכנות הכי שימושיות שנמצאות בה וגם את השימוש שעושים ברשת האינטרנט, על כל מרכיביה השונים. בקורס שכזה, המשתתפים ילמדו המשתתפים על מערכת ה- Word לעיבוד תמלילים, על מנת שיוכלו לכתוב כל מיני מסמכים ומכתבים שונים. הם ילמדו איך להדפיס ואיך הם יכולים לבצע שינויים מסוימים בתוך המסמכים עצמם. נוסף על כך, הם ילמדו להכיר את כל תוכנת האקסל, שבעזרתה הם יוכלו לנהל הרבה נתונים בטבלאות, להצליב ביניהם ואף לערוך כל מיני חישובים. בחלק מן המסלולים שהם ילמדו, הם ילמדו גם להשתמש ביומן האלקטרוני, בתיבת המייל ואפילו איך יוצרים מצגות. כמו כן, יש מסלולים בה מתמקדים רק בהכרה בסיסית של המחשב, ובחלק אחר לומדים גם להשתמש באינטרנט. 

מהו היקף הלימודים הבסיסיים של לימודי מחשב למבוגרים?

היקף הלימודים של לימודי מחשוב בסיסי למבוגרים מאוד משתנה בין הסוגים השונים של הקורסים. בחלק מהקורסים תוכלו להירשם לכמה שיעורים אחדים ובחלק אחר, הקורסים יכולים לנוע בהיקפים של בין ארבעה מפגשים ולפעמים להגיע גם עד 65 שעות אקדמיות למסלול המקיף יותר. ברוב תוכניות הלימוד יתקיימו השיעורים פעם בשבוע והם יוצעו לאוכלוסייה המבוגרת יותר או בשעות של הבוקר או בשעות של אחר הצהריים. כל שיעור ושיעור, לא משנה באיזה קורס, בדרך כלל יימשך בין שעה לשעה וחצי. לפני שאתם נרשמים לקורס שכזה, בדקו מה הם תכני הלימוד כדי שתדעו מה הכי מתאים עבורכם.

 

רוני ארז

מנהלת שיווק דיגיטלי ותכנים "והדרת הכוח השלישי" מה ברשת?