דבורה כועסת

28/7/2020
מאת: דבורה שגיא

ושוב רוצים לפגוע בפנסיה של המבוגרים בעלי ההכנסות הנמוכות

הפעם מבית מדרשו של בנק ישראל

"הבנק ממליץ לבטל את חובת ההפרשות של המעביד עד לשכר של 7,000 שקלים, כדי להוריד את עלויות ההעסקה. ההנחה היא שככל שהעובדים יהיו יותר זולים – כך המעסיקים יימנעו מפיטורים."

התוצאה עובדים רבים, אלה שמקבלים שכר נמוך הקרוב לשכר המינימום יגיעו  לגיל הגימלאות ויזכו לפנסיה נמוכה.

זו דרך נוספת לפגוע באוכלוסייה בעלת ההכנסות הנמוכות ביותר, התוצאה היא שבגיל 67, הגימלה שלו תהיה קטנה כל כך שלא יוכל לקיים חיים של כבוד.

אנחנו עדים מידי יום לאנשים מבוגרים שהפנסיה שלהם היא ממש בדיחה, בגלל השכר הנמוך שהרוויחו כל ימיהם ובנק ישראל רוצה גם לפגוע בפנסיה נמוכה זו.

בנק ישראל יודע שלמעלה מחצי מהאוכלוסייה מרוויחה פחות מ – 7,000 ₪ לחודש*, וכאשר הם מגיעים לגיל הפנסיה, הם מקבלים רסיסים של המשכורת בין 1,400 – **3,700 ₪ לחודש.

למבוגרים אלה שצברו למעלה מ 45 שנות וותק, וזוכים לפנסיה שממש לא ניתן לחיות ממנה, בא בנק ישראל ורוצה עוד לקצץ

יגיד לי כבוד נגיד הבנק, אדם שעבד 45 שנים, אתה רוצה גם שיוותר על כבשת הרש הזו. שהוא יצטרך לבחור בין הוצאות לאוכל? תשלומי חשמל? ארנונה? תרופות?

שלא לדבר, שאתה מועיד למעלה מחצי מהאוכלוסייה  לחיי עניות למשך למעלה מעשור – אין תרבות פנאי, אין טיולים, אין מתנות לנכדים

אתה צודק צריך להוריד עלויות שכר – תפנה לבעלי המשכורות הגבוהות ותבטל באופן זמני עד חלוף משבר הקורונה את ההפרשות לפנסיה, זה גם יועיל למשק, לא יפגע בפנסיה של בעלי השכר הנמוך, ובעלי השכר הגבוה, הפגיעה אצלם ממש לא תהיה משמעותית והם יוכלו להמשיך לחיות את החיים הטובים גם בגיל השלישי

מבוסס לפי השכר הממוצע על פי הלמ"ס * מבוסס על פי דוח מכון אדווה לשנת 2020 **

דבורה שגיא

בלוגרית, אמא, סבתא ורכזת השמה בפרויקט "דרוש ניסיון" מחשבות על הגיל השלישי

כתיבת תגובה